Bloglar ve İşletmeler için 7 Önemli WordPress Eklentisi

WordPress için sonsuz görünen eklentiler var. UX, kaynaklar ve SEO nedenleri için çok önemli olan yedi tanesini bilmek oyununuza yardımcı olabilir.

Bloglar ve İşletmeler için 7 Önemli WordPress Eklentisi
 

WordPress, dünyanın en popüler CMS'sidir , ancak açık kaynaklıdır, web siteleri için çok geniş bir şekilde uygulanır, kodlanır ve geliştirilebilir.

Temaların, sayfa oluşturucuların, eklentilerin ve barındırma planlarının sayısı, bir aceminin bir siteyi oldukça hızlı bir şekilde döndürmesini kolaylaştırır.

Ayrıca özel tema geliştirme, özel kod entegrasyonu ve kullanımı ve bazı oldukça karmaşık uygulamalara izin vermektedir.

Nasıl uygulandığına ve konuşlandırıldığına dair geniş yelpazeye rağmen, acemi ve deneyimli WordPress yöneticisine ya da geliştiricisine iyi hizmet veren bazı yaygın eklentiler bulunmaktadır.

Güven, başkaları tarafından geliştirilen eklentiler ve kod tabanları söz konusu olduğunda açık kaynaklı bir ortamda kilit bir faktör olur.

Kullandığınız eklenti sayısını sınırlandırmaya çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ne kadar fazla eklentiye sahip olursanız, güvenlik risklerini azaltmak ve her güncelleme ile işlerin bozulmadığından emin olmak için test süresini azaltmak için onları güncel tutmanız gerekmektedir.

 

 

Ayrıca, eklentilerin birbiriyle çakışan bazı istenmeyen sonuçlarından kaçınabilirsiniz.

Bu liste kapsamlı olmasa da, görüşler ve yaklaşımlar değişse de, bloglardan iş odaklarına kadar değişen WordPress web siteleri için önerdiğim önemli eklentiler listemizi bir araya getirdim.

1. Gelişmiş Özel Alanlar

WordPress web siteleri oluşturmanın ve temaların ve sayfa oluşturucuların kullanımının en iyi yolu hakkında farklı görüşler var.

Burada buna girmeyeceğim çünkü odağım ekibimin çok başarılı olduğu ve güventiği belirli eklentileri paylaşmak.

Yine de bahsedeceğim tek şey, özel tema yoluna gidiyorsanız Gelişmiş Özel Alanlar'ı şiddetle tavsiye ederiz.

Özel sayfa oluşturucumuzu tamamladığı ve seçeneklerle sağlam olma, ancak aşırıya kaçmama veya kullanıcılar için aşırı bilgi yüklemesi arasında büyük bir denge sağladığı için bizim için temel bir eklentidir.

ACF, WordPress'in herhangi bir yerinde alan ekleyebilme ve taksonomileri özelleştirebilme açısından iyi bir şekilde desteklenir ve maksimum esneklik için tasarlanmıştır. İçeriği düzenlemeyi gerçekten kolaylaştırır.

 

Advanced Custom Fields, geliştiriciler için hem ücretsiz hem de profesyonel ücretli sürümlere sahiptir.

2. WP Roketi

WP Rocket öncelikle önbellekleme hizmetleri sunan bir eklentidir. İçeriği önbelleğe alarak sitenizi hem kullanıcı deneyimini hem de SEO performansını artırarak daha hızlı yükleyebilirsiniz.

WordPress varsayılanlarının ötesine geçer ve hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için içerik yüklemeye karşı önbellekleme doğru dengesine ulaşmak için daha fazla kontrol sağlar.

Bu eklentinin, kullanmak istediğiniz site sayısına ve yıl boyunca almak istediğiniz güncellemelerin sayısına veya niteliğine göre değişen yıllık bir yıllık aboneliği vardır.

3. Yerçekimi Formları

WordPress için birçok popüler form oluşturucu eklentisi vardır. Muhtemelen en popüler ve kesinlikle çok güçlü ve kullanımı kolay Yerçekimi Formlarıdır.

Bir kullanıcının herhangi bir sayfaya gömmek için formları hızlı ve kolay bir şekilde döndürme yeteneği anahtardır.

Buna ek olarak, eklentinin güvenilirliği, çok çeşitli e-posta pazarlama platformları ve CRM'lerle entegre edebilmenin yolları ve bildirimler alma yeteneği onu benim form oluşturucu eklentim yapıyor.

Google Reklamlarınızda aynı reklam harcaması için daha az dönüşümden mi muzdaripsiniz?
Reklamlarınız tıklama sahtekarlığı alıyor olabilir. Reklamlarınızı rakiplerden ve botlardan korumanız gerekip gerekmediğini kontrol edin. Basit kurulum. Ücretsiz kontrolünüzü bugün başlatın.

Yerçekimi Formları - birçok form oluşturucu gibi - istenen veya ihtiyaç duyulan özellik kümesine göre lisanslama katmanlarıyla fiyatlandırmaya sahiptir.

Değerlendirme sürecinde yardımcı olan ücretli özellikler için ücretsiz bir deneme sunar.

4. daha iyi arama değiştirin

Hiç geçiş gerektiren bir proje veya güncellemeyle karşılaşırsanız, bu eklenti bir zorunluluktur. Boşlukları doldurur ve sıkıcı ve zaman alıcı olacak işleri otomatikleştirir.

Geçiş sırasında kopan tüm bağlantıları hızlı bir şekilde bulmaya, bulmaya ve değiştirmeye veya bir veritabanını taşımaya çalışın, sizi tüm cephelerde kapsayabilir.

Bu eklenti, güçlü olduğu için bazı insan mantığı gerektirir, ancak taşınması, güncellenmesi ve düzeltilmesi gerekenlere uygulamak için giriş ve anlayışınıza ihtiyaç duyar. Yine de çok zaman ve manuel çaba tasarrufu sağlar.

Better Search Replace, ihtiyaç duyulan özelliklere göre bir dizi fiyat noktasında temel ve profesyonel seçeneklere sahiptir.

5. Hayal edin

Önbellekleme, yukarıdaki WP Roket bölümünde belirtildiği gibi önemlidir. Bunun ötesinde, sayfa yükleme hızı için en büyük suçlulardan biri görüntüler.

 

Imagify bir görüntü sıkıştırma aracıdır.

Kaliteden ödün vermeden görüntüleri boyut için optimize etme işlemini otomatikleştirmenize yardımcı olur.

Bu zaman kazandıran eklenti, kullanıcıların büyük resimler yüklemesini engelleyemediğinizde ve WordPress'in varsayılan yükleme ayarlarını değiştirme yeteneğiniz olmadığında yardımcı olabilir.

Imagify çok nominal bir aylık abonelik fiyatına sahiptir ve sitenizin sahip olduğu resim sayısına göre sıralanmıştır.

6. Yoast

SEO'lar için sahip olduğu tüm gücü açmadan Yoast hakkında söyleyebileceğim pek bir şey yok.

Yoast, dosyaları endekslemekten belirli sayfa içi faktörlere kadar SEO için önemli olan çok çeşitli şeyleri kontrol etmenizi sağlar.

Bazen bir öğrenme eğrisi ile gelir ve Yoast'ın sağlam doğası nedeniyle, diğer uygulamalarla bazı çatışmalara neden olabilir.

Bazı SEO'lar, açıklanması zaman alan ve alternatiflerle gitmiş olan güvenlik sorunları veya hatalar nedeniyle kapatılmıştır .

Buna rağmen, hala WordPress için endüstri standardı SEO eklentisidir.

 

Yoast hem ücretsiz hem de premium sürümler sunuyor.

7. Yönlendirme

Yeni bir web sitesine geçiş veya taşıma sürecinde olmasanız bile, muhtemelen 301 yönlendirmelerine ihtiyacınız vardır.

Bir sayfa kaybolduğunda, taşındığında veya içerik yenilendiğinde ve yeniden yayınlandığında, eski URL'yi hızlı ve kolay bir şekilde yeni URL'ye yeniden yönlendirebilirsiniz.

Yeniden yönlendirme, WordPress aracılığıyla bir kullanıcının içerik için eski ve yeni bir URL belirlemesine ve kaydet'e basmasına izin veren basit bir araçtır.

Yönlendirme anında yayınlanır ve bir geliştirici, BT veya 301'ler ve 302'ler vb. Üzerinde herhangi bir karışıklık veya sorun gerektirmez. Temel 301'lerin ötesine geçebilir ve koşullu yönlendirmeler de yapabilirsiniz.

John Godley'nin Yönlendirme eklentisi bağış desteklidir.