Bing URL Gönderimleri WordPress Eklentisi Sorunları Yaşıyor

Bing URL Gönderimleri WordPress Eklentisi Sorunları Yaşıyor

İçeriğin anında endekslenmesini vaat eden WordPress için Bing'in URL gönderim eklentisi, içeriğin dizine eklenmesiyle ilgili sorunlar yaşıyor.

Şirketin sosyal yardım ekibine göre, Bing'in WordPress için yeni URL gönderim eklentisiyle ilişkili şu anda "çok sayıda hata" var.

Eklentiyi kuran site sahiplerine bu sorunları bildirmek için e-postalar gönderiliyor.

E-posta okur:

"URL gönderimlerimiz olan WordPress eklentisiyle ilgili olarak sizinle Microsoft Corporation ve onun İnternet arama motoru Bing'den iletişim kuruyorum.

Sistemlerimiz, eklentiyi kurduğunuzda, URL'lerin dizinimize gönderilmesinde çok sayıda hata olduğu ve müşterilerin etki alanınızı dizinde öncelikli olarak ve tam işlevsellikle görmemesiyle sonuçlanan çok sayıda hata olduğu konusunda bizi uyardı.

Arama motorumuzun içeriğinizi dizine eklemesine ve arama sonuçlarımız aracılığıyla sitenize ek alakalı trafik sağlamasına olanak tanımak için karşılaşabileceğiniz tüm sorunlarda yardımcı olmaktan ve hata ayıklamaktan memnuniyet duyarız.

Sorunu çözmenin ilk adımı, API anahtarının doğru şekilde girilip girilmediğini kontrol etmektir. Daha fazla bilgi ve API anahtarını oluşturma ve entegre etme sürecini adım adım öğrenmek için lütfen bu blogu inceleyin.

Ardından, bu adımdan sonra hata ayrıntılarını ve eklentinin önceden entegrasyonunda karşılaştığınız sorunları bize iletin ve buna göre çözümü sağlayacağız. "

Bu e-postanın bir ekran görüntüsü Twitter'da Mathias Noyez tarafından paylaşıldı .

Bing'den Frédéric Dubut, tweet'e verdiği yanıtta e-postanın meşruiyetini onaylıyor:

"Evet @BingWMC PM'ler, bu sorunlardan bazılarını tespit ettiğimizde doğrudan web yöneticilerine ulaşıyor. Yakın zamanda piyasaya sürüldüğünden beri özellikle WP eklentisiyle ilgili sorunları arıyorlar. "

Sorunların kesinlikle API anahtarının yüklenmesiyle ilgili olup olmadığı veya sorunların doğru kurulumla devam edip etmeyeceği şu anda net değil.

Bing'in URL gönderimler WordPress için eklentisi sadece başlattı SEO ve site sahipleri ilgi yeraldığını geçen hafta.

Şu anda eklentinin 1000'den fazla kurulumu var ve bu da nispeten popüler olduğunu kanıtlıyor.

Bu eklentiyi yükleyen site sahiplerinin sorunların farkında olması önemlidir, çünkü içerikleri reklamı yapılan kadar hızlı dizine eklenmeyebilir.

Bu, Bing kendi kendine keşfettikten sonra içeriğin sonunda dizine alınmayacağı anlamına gelmez. Eklentinin başarısızlıkları, içeriğin indekslenmesini tamamen engellemez.

Ancak hemen dizine eklenmeyecek, bu da eklentiyi ilk etapta kurmanın nedenidir.

Bu amaçla, eklentiyi kurmanın herhangi bir tehlikesi yoktur.

API anahtarını sağlama konusunda özellikle dikkatli olun ve belki de hemen dizine eklenip eklenmediklerini görmek için sonraki birkaç içeriğinizi kontrol edin.

Değeri ne olursa olsun, eklenti şu ana kadar kötüden daha fazla iyi yorum aldı. Şu anda ortalama 5 üzerinden 4,2 yıldızda bulunuyor.

İncelemelerden biri şu şekildedir: "Verimli bir şekilde çalışıyor. Tüm bağlantılar otomatik olarak dizine eklenir. "

Bir diğeri, eklentinin "cazibe gibi çalıştığını" belirtir.

Yani eklenti açıkça bazıları için çalışıyor. Belki sorunlar vardır sadece API anahtarı ile ilgili?

 

KAYNAK: SEJ