Bloglar ve İşletmeler için 7 Önemli WordPress Eklentisi

Bloglar ve İşletmeler için 7 Önemli WordPress Eklentisi

WordPress için görünüşte sonsuz eklentiler var. UX, kaynaklar ve SEO nedenleri için çok önemli olan yedi tanesini bilmek oyununuzu geliştirmenize yardımcı olabilir.

WordPress, dünyadaki en popüler CMS'dir , ancak yine de açık kaynaklıdır, web siteleri için çok çeşitli bir şekilde uygulanır, kodlanır ve geliştirilir.

Temaların, sayfa oluşturucuların, eklentilerin ve barındırma planlarının sayısı, bir aceminin bir siteyi oldukça hızlı bir şekilde başlatmasını kolaylaştırır.

Ayrıca, özel tema geliştirmeye, özel kodun entegrasyonuna ve kullanımına ve oldukça karmaşık uygulamalara izin verir.

Uygulanma ve dağıtılma şeklindeki geniş yelpazeye rağmen, acemi ve deneyimli WordPress yöneticisine veya geliştiricisine iyi hizmet eden bazı yaygın eklentiler vardır.

Güven, başkaları tarafından geliştirilen eklentiler ve kod tabanları söz konusu olduğunda açık kaynaklı bir ortamda önemli bir faktördür.

Kullandığınız eklenti sayısını sınırlandırmaya çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ne kadar çok eklentiniz olursa, güvenlik risklerini azaltmak ve işlerin bozulmadığından emin olmak için her güncellemede test süresini kısaltmak için onları güncel tutmanız o kadar çok gerekir.

Ayrıca, birbiriyle çakışan eklentilerin bazı istenmeyen sonuçlarından kaçınabilirsiniz.

Bu liste kapsamlı olmasa ve görüşler ve yaklaşımlar farklılık gösterecek olsa da, bloglardan iş odaklarına kadar WordPress web siteleri için önerdiğim önemli eklentiler listemi bir araya getirdim.

1. Gelişmiş Özel Alanlar

WordPress web siteleri oluşturmanın en iyi yolu ve temaların ve sayfa oluşturucuların kullanımı hakkında çeşitli görüşler vardır.

Ekibimin çok başarılı olduğu ve güvendiği belirli eklentileri paylaşmaya odaklandığım için burada bu konuya girmeyeceğim.

Yine de bahsedeceğim tek şey, özel tema rotasına gidiyorsanız, Gelişmiş Özel Alanları şiddetle tavsiye ediyoruz.

Özel sayfa oluşturucumuzu tamamladığı için bizim için temel bir eklentidir ve seçeneklerle sağlam olmakla birlikte kullanıcılar için aşırı bilgi veya aşırı bilgi yüklemesi arasında büyük bir denge sağlar.

ACF iyi desteklenir ve WordPress'in esasen herhangi bir yerinde alanlar ekleyebilme ve taksonomileri özelleştirebilme açısından maksimum esneklik için tasarlanmıştır. İçeriği düzenlemeyi gerçekten kolaylaştırır.

Advanced Custom Fields, geliştiriciler için hem ücretsiz hem de pro ücretli sürümlere sahiptir.

2. WP Roketi

WP Rocket, öncelikle önbelleğe alma hizmetleri sağlayan bir eklentidir. İçeriği önbelleğe alarak siteniz daha hızlı yüklenebilir ve hem kullanıcı deneyimini hem de SEO performansını artırabilir.

WordPress varsayılanlarının ötesine geçer ve hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için önbelleğe alma ile içerik yüklemenin doğru dengesine ulaşmak için daha fazla kontrol sağlar.

Bu eklentinin, onu kullanmak istediğiniz sitelerin sayısına ve yıl boyunca almak istediğiniz güncellemelerin sayısına veya niteliğine göre değişen nominal bir yıllık aboneliği vardır.

3. Yerçekimi Formları

WordPress için birçok popüler form oluşturucu eklentisi mevcuttur. Muhtemelen en popüler ve kesinlikle çok güçlü ve kullanımı kolay olan Yerçekimi Formlarıdır.

Bir kullanıcının herhangi bir sayfaya yerleştirmek için formları hızlı ve kolay bir şekilde döndürebilme yeteneği çok önemlidir.

Bunun da ötesinde, eklentinin güvenilirliği, onu çok çeşitli e-posta pazarlama platformları ve CRM'lerle entegre etme yollarının yanı sıra bildirim alma yeteneği, onu form oluşturucu eklentim yapıyor.

Yerçekimi Formları - birçok form oluşturucu gibi - istenen veya ihtiyaç duyulan özellik kümesine göre lisans katmanları ile fiyatlandırmaya sahiptir.

Değerlendirme sürecine yardımcı olan ücretli özellikler için ücretsiz bir deneme sunar.

4. Daha İyi Arama Yapın

Geçiş gerektiren bir proje veya güncelleme ile karşı karşıya kalırsanız, bu eklenti bir zorunluluktur. Boşlukları doldurur ve sıkıcı ve zaman alıcı olabilecek iş türünü otomatikleştirir.

Bir taşıma sırasında kopan tüm bağlantıları hızlı bir şekilde bulmaya, bulup değiştirmeye veya bir veritabanını taşımaya çalışıyor olsanız da, sizi her yönden koruyabilir.

Bu eklenti, güçlü olduğu için bazı insan mantığı gerektirir, ancak taşınması, güncellenmesi ve düzeltilmesi gerekenlere uygulamak için girdinize ve anlayışınıza ihtiyaç duyar. Yine de çok fazla zaman ve manuel çaba tasarrufu sağlar.

Better Search Replace, ihtiyaç duyulan özelliklere bağlı olarak çeşitli fiyat noktalarında temel ve profesyonel seçeneklere sahiptir.

5. Hayal edin

Önbelleğe alma, yukarıdaki WP Rocket bölümünde belirtildiği gibi önemlidir. Bunun ötesinde, sayfa yükleme hızının en büyük suçlarından biri resimlerdir.

Imagify bir görüntü sıkıştırma aracıdır.

Kaliteden ödün vermeden görüntüleri boyuta göre optimize etme sürecini otomatikleştirmenize yardımcı olur.

Bu zaman kazandıran eklenti, kullanıcıların büyük resimleri yüklemesini engelleyemediğinizde ve WordPress'in varsayılan yükleme ayarlarını değiştiremediğinizde yardımcı olabilir.

Imagify'ın çok düşük bir aylık abonelik fiyatı vardır ve sitenizin sahip olduğu görsellerin sayısına göre sıralanır.

6. Yoast

SEO'lar için sahip olduğu tüm gücü açmadan burada Yoast hakkında söyleyebileceğim pek bir şey yok.

Yoast, dosyaları indekslemeden belirli sayfa içi faktörlere kadar SEO için önemli olan çok çeşitli şeyleri kontrol etmenizi sağlar.

Bazen bir öğrenme eğrisiyle gelir ve Yoast'ın sağlam yapısı nedeniyle diğer uygulamalarla bazı çatışmalara neden olabilir.

Bazı SEO'lar, güvenlik sorunları veya ifşa edilmesi zaman alan ve alternatifleri olan hatalar nedeniyle kapatıldı .

Buna rağmen, WordPress için hala endüstri standardı SEO eklentisidir.

Yoast hem ücretsiz hem de premium sürümler sunar.

7. Yönlendirme

Yeni bir web sitesine geçme veya geçme sürecinde olmasanız bile, muhtemelen zaman zaman 301 yönlendirmelerine ihtiyaç duyarsınız.

Bir sayfa kaybolduğunda, taşındığında veya içerik yenilenip yeniden yayınlandığında, eski URL'yi hızlı ve kolay bir şekilde yenisine yeniden yönlendirebilmek isteyeceksiniz.

Yeniden yönlendirme, bir kullanıcının WordPress aracılığıyla içerik için eski ve yeni bir URL belirtmesine ve kaydet tuşuna basmasına izin veren basit bir araçtır.

Yönlendirme anında canlı hale gelir ve bir geliştirici, BT veya 301'ler ile 302'ler arasında herhangi bir kafa karışıklığı veya sorun gerektirmez. Temel 301'lerin ötesine geçebilir ve koşullu yönlendirmeler de yapabilirsiniz.

John Godley'in Yeniden Yönlendirme eklentisi bağış desteklidir.

Sonuç

Belirtildiği gibi, buradaki sorumluluk reddi, bunun eklentilerin her şeyin sonu olmadığıdır. Bahsettiklerim için muhtemelen birçok kaliteli alternatif var.

Ancak, özel WordPress siteleri geliştirme ve önceden oluşturulmuş temalarla çalışma konusundaki yılların deneyimine dayanarak ekibimin araç kutusunda neler olduğunu paylaşmak istedim.

Bu eklentilere, geliştiricilere ve sahip oldukları istikrar, güvenlik ve güncellemelerle ilgili geçmiş geçmişine güveniyoruz.

İstisnalar olabilir, ancak bunları oluşturduğumuz ve yönettiğimiz WordPress siteleri için standart kritik eklentiler setimizde kullanmaya devam ediyoruz.

 

KAYNAK: SEJ