Google, mühendislik ekibini WordPress ekosisteminin gelişimini hızlandırmaya adamıştır

Google'ın WordPress ile ortaklığı, platformun en yeni web teknolojilerine - özellikle performans ve mobil deneyimi içerenlere - desteğini hızlandırmayı amaçlamaktadır. Ve WordPress uzmanlarını işe alıyorlar.

Google, mühendislik ekibini WordPress ekosisteminin gelişimini hızlandırmaya adamıştır

Google, web'in mimarisini şekillendiren geliştiricileri ile çalışan büyük yatırım yapmıştır, açık kaynak topluluğu ve benimsenmesini sağlamak için SEO topluluk teknolojilerinin ve uygulamalarının bayındır, sağlıklı yaygınlığı katkıda bulunmak misyonuyla”kapsamında ve canlı web. "

En son, Google pazar payı ile, belki, açık kaynak içerik yönetim sistemi (CMS) WordPress ile büyük ortaklığa girmiştir 59 oranında yaklaşıyor ve 1/3 tahmin bizim üç yayınlar da dahil olmak üzere - platformu üzerinden yayınlanan tüm web içeriği.

Hız, mobil öncelikli ve WordPress

Google hıza odaklanan olmuştur. Resmi olarak, mobil arama sonuçlarında bir sıralama faktörü olarak mobil sayfa hızını kullanarak Temmuz 2018'de kullanıma sunulacak bir Hız Güncellemesini duyurdu.

Ayrıca, mobil öncelikli dizinin yayılmaya başladığını duyurdu - bu, Google'ın bir web sitesinin mobil versiyonu olan SERP'lerde sıralama için endekslemeye ve kullanmaya başladığı anlamına geliyor. Mobil cihaz ve hıza yapılan vurgu, çoğu aramanın artık mobil cihazlarda yapıldığını gösteren veriler tarafından yönlendirilmektedir . Yavaş, kötü performans gösteren siteler, kötü bir kullanıcı deneyimine neden olur ve site etkileşiminin yanı sıra dönüşümleri de olumsuz etkiler.

Google, mobil ziyaretçiler için sayfa yükleme süresini iyileştirmede site sahiplerine yardımcı olmak amacıyla 2015 yılında AMP projesini başlattı . Google, platform eklenti geliştiricileriyle çalışarak ve büyük marka siteleri sağlamanın yanı sıra, açık kaynak topluluğu aracılığıyla benimsemede agresif davrandı. teknolojiyi uygulamak için geliştirici kaynakları ile. Yine de, bu mobil uyumlu çerçevenin web'de benimsenmesi yavaş olmuştur: Tüm web sitelerinin yüzde 0,1'inden daha azının biçimlendirme dilini kullandığı tahmin edilmektedir .

WordPress çalıştıran tüm web sitelerinin yüzde 29'una denk gelen yüzde 59 CMS pazar payıyla , platformla ortaklık, Google'ın daha güçlü, daha iyi ve daha hızlı web hedeflerini ilerletmesi için mükemmel bir anlam ifade ediyor.

Google, geçtiğimiz Aralık ayında, ülke çapında gerçekleşen en büyük WordPress geliştirici etkinliklerinden biri olan WordCamp ABD'ye katıldı. Google'ın İçerik Ekosistemleri Ekibinde Geliştirici Avukatı olan Alberto Medina tarafından yazılan bir makaleden : "Amacımız, WordPress topluluğuyla etkileşim kurmak ve WordPress ekosisteminin performansı hakkında bir tartışma başlatmaktı." Etkinlikte, Google , CMS'nin temel bir sorununu gösteren bir sunumda verileri paylaştı : WordPress tabanlı olmayan sitelere göre kıyaslanan hız ve sayfa yükleme ölçümlerinde zayıf performansı.

WordPress tabanlı web siteleri geliştiren veya üzerinde çalışan herkes için, açık kaynak platformunun yıllar boyunca kod bloğu, güvenlik ve performans zorluklarıyla mücadele ettiği bir sır değil. Geçtiğimiz birkaç yıl, çekirdek kodda önemli gelişmeler gördü, ancak aşağıdaki verilerin gösterdiği gibi, WordPress sayfaları hala çoğu performans göstergesinde WordPress olmayan web sayfalarının gerisinde kalıyor.

Google + WordPress =?

Bir de ikinci maddeye kendi kişisel blog'unda yayınlanan, Medina (eğer resmi iş ilanı bulabilirsiniz WordPress platformu ilerleyen ithaf Google'daki ekibi genişlemesi konusunda geçtiğimiz hafta yazdığı burada ). İşbirliği, performansı iyileştirmenin yanı sıra, Progressive Web Apps (PWA) gibi teknolojiler aracılığıyla platformun ekosistemini mevcut web deneyimi standartlarına daha hızlı bir şekilde getirmeye odaklanıyor .

O makaleden:

WordPress vizyonumuz, WordPress ekosisteminin tüm genişliğindeki pek çok heyecan verici çalışmayı kapsar: WP çekirdeği üzerinde işbirliği yapmak, temalar, eklentiler ve WP'ye göre uyarlanmış araçlar ve altyapı geliştirmek ve daha geniş WordPress yayıncı topluluğuyla etkileşim kurmak.

Bu vizyon, WordPress platformundaki sitelerde aktif olarak çalışan birçok kişinin duyduğu duygularla örtüşüyor. CBS Interactive'in Kıdemli SEO Analisti Jon Henshaw ile ortaklık hakkında konuştum , “Bir süredir WordPress için PWA ile ilgili özellikleri / eklentileri ele almasını bekliyordum. Mozilla'dan biri de dahil olmak üzere gördüğüm çoğu girişim başarısız oldu. En çok görmek istediğim eklemeler, hizmet çalışanları ve CMS'de yerleşik olarak bulunan düşük bant genişliğine sahip / çevrimdışı içeriktir. "

Medina'nın gönderisinde özellikle "Keyifli kullanıcı deneyimleri sağlamak için AMP Eklentisinin yeteneklerini genişletme" denilse de, uzun vadeli yol haritasının WordPress çekirdeğine AMP'yi (veya AMP benzeri bir işlevselliği) içerdiği tahmin edilebilir. Bu konuda özel olarak yorum yapmak için Google'a ulaştık ve elimize geçtiğinde her türlü ek bilgiyi güncelleyeceğiz.


Hız Güncellemesi, mobil öncelikli dizin ve AMP hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Önümüzdeki ay San Jose'deki SMX West konferansımızda bize katılın , burada endüstri uzmanları bu konularla ilgili ipuçlarını, taktiklerini ve stratejilerini ve daha fazlasını paylaşacaklar:

  • Google'ın Mobil İlk Dizini ve Mobil Dostu Dünyası İçin SEO
  • Hepsi Bir Arada AMP'ye Geçiş
  • Gelişmiş Teknik SEO'da En Son

 

kaynak : search engine land