Google, Site Kiti WordPress Eklentisini Beta Dışı Bıraktı

Google, Site Kiti WordPress Eklentisini Beta Dışı Bıraktı

Google, WordPress için Site Kit eklentisinin 1.0 sürümünü yayınladı, bu da 6 ay sonra resmi olarak beta sürümünden çıktığı anlamına geliyor.

Site Kit'in geliştirici önizlemesinin yayınlanmasından bu yana, Google , kurulumu büyük ölçüde basitleştirdiğini, hataları düzelttiğini ve ana kullanıcı akışlarını iyileştirdiğini söylüyor .

Site Kiti, WordPress kullanıcılarının Google ürünlerindeki verilere doğrudan sitelerinin kontrol panelinden erişmesine olanak tanır. Eklenti, Google Arama Konsolu, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights ve AdSense'ten gelen verileri toplar.

Site Kit ile ek kod düzenlemeye gerek yoktur, bu da herhangi bir geliştirici deneyimi olmayanlar için Google Analytics gibi ürünleri kurmayı kolaylaştırır.

Site Kit'i herkes yükleyebilir, ancak Google bunun özellikle müşteriler için sitelerde çalışan profesyoneller için yararlı olduğunu vurgular. Dahil edilmesinin nedenleri:

  • Müşteriler ve diğer ekipler, WordPress kontrol paneline giriş yaparak Google ürünlerindeki verilere kolayca erişebilir.
  • Müşteriler, performans durumlarını ve iyileştirme önerilerini doğrudan Google'dan görecek
  • Site Kiti, roller ve izinler belirlemenize ve verileri yalnızca ilgili kişilerin görebildiğinden emin olmanıza olanak tanır.

Site Kitinden en iyi şekilde yararlanmak için Google, ana kontrol panelini en az haftalık olarak gözden geçirmenizi önerir. Ayrıca sayfaya gidip yönetici çubuğundaki Site Kitine tıklayarak tek tek sayfaların istatistiklerini de kontrol edebilirsiniz.

Bu verilerle Google, en iyi performans gösteren sayfaları karşılaştırmanızı ve insanların bunları nasıl bulduklarını görmenizi önerir. Bu, Twitter'da en çok hangi konuların, hangilerinin Facebook'ta en çok etkileşimin sağlandığı gibi eğilimleri keşfetmenize yardımcı olabilir.

 

KAYNAK: SEJ