Google, WordPress için Yerel Bir Geç Yükleme Eklentisi Başlattı

Google, WordPress için Yerel Bir Geç Yükleme Eklentisi Başlattı

Google, Chrome'un yeni yerel tembel yükleme özelliği için tasarlanmış yeni bir WordPress eklentisi yayınladı .

Yerel geç yükleme, site sahiplerinin özel JavaScript kullanmadan resimlerin ve iç çerçevelerin yüklenmesini optimize etmesine olanak tanır.

Google'ın yeni "Native Lazyload" eklentisi, bir sitenin yerel yavaş yüklemeyi anında desteklemesine izin verdiği için tüm süreci daha da kolaylaştırır.

Yeni eklentinin temel işlevi, bir web sitesindeki resimlerin "tembel" değerine sahip yeni "yükleme" özelliğini içermesini sağlamaktır. Kurulum gerekmez, sadece kurun ve gitmeniz iyi olur.

Eklenti ayrıca, yerel yavaş yüklemeyi henüz desteklemeyen tarayıcılar için bir geri dönüş mekanizmasına da sahiptir. Bu mekanizma özel JavaScript içerir, ancak sayfa yükleme süresi üzerinde minimum etkiye sahip olduğu söylenir.

Bu nedenle eklenti, web sitenizin tüm ziyaretçilerinin, tarayıcıdan bağımsız olarak, resimlerin ve iç çerçevelerin tembel yüklenmesinden yararlanmasına yardımcı olabilir.

Google'ın Native Lazyload eklentisi, Eklentiler> Yeni Ekle'ye gidip adıyla arayarak doğrudan WordPress yönetici panosundan yüklenebilir. 

 

KAYNAK: SEJ