Hangi WordPress Şablonları daha fazla çevrimiçi satış yapmanıza yardımcı olur?

Web sitenizi oluşturuyorsanız ve WordPress.org ile çalışmaya karar verdiyseniz, şimdi çalışmak istediğiniz WordPress şablonunu veya "temasını" seçmenin tam zamanı.

Hangi WordPress Şablonları daha fazla çevrimiçi satış yapmanıza yardımcı olur?

Hangi WordPress Şablonları daha fazla çevrimiçi satış yapmanıza yardımcı olur?

Web sitenizi oluşturuyorsanız ve WordPress.org ile çalışmaya karar verdiyseniz (aferin!), Şimdi çalışmak istediğiniz WordPress şablonunu veya "temasını" seçmenin tam zamanı.

En güzeliyle kalır mısın?

Değil!

Daha fazla satmanıza yardımcı olacak olanla kalmak daha iyi.

Satış yapmanıza yardımcı olacak bir şablonun gereksinimleri nelerdir?

Müşterilerinizin sizden satın almalarını kolaylaştırmak için neye ihtiyacı olduğunu hesaba katan: basit ve kolay bir tasarım ve tüm çevrimiçi satış araçlarıyla (e-posta pazarlaması, e-ticaret, içerik pazarlaması…) %100 uyumluluk.

Bu tür şablonları nerede bulabilirim?

En popüler Worpdress Şablonları çevrimiçi mağazası olan ThemeForest'e göz atmanızı tavsiye ederim. Burada tüm şablonlar çok iyi sınıflandırılmıştır ve aşağıda yorumladığım bu noktaları doğrulayabilirsiniz. İnanın bana, bu yazı 6 ay sonra personel değiştirmek zorunda kalmamak için çok faydalı olacak.

Daha fazla satış yapmanıza yardımcı olacak bir WordPress şablonu seçmenin anahtarları

 

Bir üniversite projesi veya kişisel bir blog için değilse ücretsiz bir şablon seçmeseniz iyi olur.

Blogger veya WordPress.com gibi ücretsiz bir blog ile çalışmak gibi, bu, diğer uygulamaları tasarlarken ve bunlarla çalışırken sizi sınırlayacaktır.WordPress.com.tr, bu, diğer uygulamaları tasarlarken ve bunlarla çalışırken sizi sınırlayacaktır.

Ücretsiz bir şablon alırsanız, bir programcıya şablonu değiştirmek için ödeme yapmak veya wordpress toplu sayfa oluşturucu için yeni bir tane satın almak arasında karar vermeniz gereken zaman gelecektir .

Bir Premium şablonun maliyeti yalnızca 30 ila 90 ABD doları arasındadır ve buna ömür boyu sahip olursunuz ve web tasarımınızı müşterileriniz için daha güçlü ve daha güvenilir hale getirecektir. Değer!

  • Mobil satın alımları unutmayın

Çok önemli ayrıntı: duyarlı olan, yani tasarımın otomatik olarak cep telefonlarına ve tabletlere uyarlandığı şablon seçeneklerine bakın.

Neden? İki nedenden dolayı:

  1. İnternette arama yapmak ve çevrimiçi alışveriş yapmak için cep telefonunu giderek daha fazla kişi kullanıyor. Web siteniz uyarlanmadıysa, çoğu kolaylık sağlamak için olsa bile diğer web sitelerine göz atmaya karar verecektir.
  2. Google, yanıt vermeyen web sitelerinin konumunu cezalandırır. Basitçe cep telefonundan giren kullanıcıya iyi bir hizmet vermediklerini düşündüğü için.

Ya duyarlı olmayan bir şablonunuz varsa? Zamanla, başka bir tane satın almanız ve tasarımı yeniden düzenlemeniz gerekecek

Yani cep telefonu ve tablet üzerinden gelen müşterileri kaybetmek istemiyorsanız, ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

  • Dikkat dağıtıcı değil, satmayı kolaylaştıran bir tasarıma bakın.

Satış söz konusu olduğunda, müşterilerinizin kaybolmasını veya kaybolmasını istemezsiniz.

Bu nedenle, dünyadaki en çok efekt ve animasyona sahip şablonu seçmek yerine, hafif ve “temiz” bir tasarım arayın.

İyi bir web sitesinin anahtarı, mesajı iyi iletmektir, böylece gösterişte kaybolmak zorunda kalmazsınız.

  • Basit ve anlaşılır bir menü bulun
  • Okunaklı yazı tiplerine ve açıkça görülebilen yazı tipi boyutuna sahip bir şablona bakın.
  • Elemanların hafifliğine ve düzenlemeye dikkat edin.

Açıklık, bir web sitesine güven ile eş anlamlıdır. Ziyaretçilerin bilgileri bulmasını kolaylaştırırsanız ve önemsiz ayrıntılarla dikkatlerini dağıtmaktan kaçınırsanız, sizinle iletişime geçmeden web sitenizden ayrılmayacaklar ????

  • Bugün ve yarın ne satmak istediğinizi  düşünün

Gelecekte bir çevrimiçi mağaza eklemeyi planlıyorsanız, tasarımın zaten dahil olduğu bir şablon satın alın.

Başlangıçta çevrimiçi mağaza seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekmez. Bu şekilde size engel olmayacak ve çevrimiçi mağazanızı oluşturma zamanı geldiğinde ona teşekkür edeceksiniz.

Yalnızca çevrimiçi bir mağaza için mi geçerli? Web sitenizde bir etkinlik bölümü, sorular için bir forum vb. Olmasını istiyorsanız aslında aynı fikri uygulayabilirsiniz.

Bu tür şeyler hakkında düşünmek, büyük bir çaba harcamadan işletmenizin en çevrimiçi bölümünü büyütmenizi kolaylaştıracaktır.

 

Kaynak : sflcn.com