HarmonyOS'un Elektrikli Ev Aletlerini de Desteklediği Açığa Çıktı

HarmonyOS 2.0 ile çamaşır makinesini akıllı telefonundan kontrol edebiliyor.

HarmonyOS'un Elektrikli Ev Aletlerini de Desteklediği Açığa Çıktı
HarmonyOS'un Elektrikli Ev Aletlerini de Desteklediği Açığa Çıktı

Kısa bir süre önce duyurulan HarmonyOS 2.0'ın bazı yeni özellikleri ortaya çıktı. Weibo aracılığıyla servis edilen bu özellikler, HarmonyOS 2.0'ın elektrikli ev aletlerini de desteklediğini gösteriyor. Örneğin bir kullanıcı, HarmonyOS 2.0 ile çamaşır makinesini akıllı telefonundan kontrol edebiliyor.

Çinli teknoloji şirketi Huawei, ABD'nin ambargosu üzerine HarmonyOS isimli kendi işletim sistemini duyurmuştu. Şirket, bu işletim sistemiyle kendi ekosistemini kurarak Android ve iOS gibi ekosistemlerin önüne geçmeyi hedefliyor. Bu bağlamda da kısa bir süre önce duyurulan HarmonyOS 2.0'ın bazı yeni özellikleri ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre HarmonyOS 2.0, elektrikli ev aletlerini de destekleyebiliyor.

Çin'in sosyal medyası olan Weibo'da paylaşılan bilgilere göre HarmonyOS 2.0, kullanıcı deneyimini başka bir boyuta taşıyacak. Çünkü kullanıcılar, HarmonyOS işletim sistemli elektrikli ev aletleri üzerinde uzaktan kontrol imkanı yakalayabilecekler. Weibo'da yer alan bilgilere göre Huawei, yeni sürümle birlikte 3 yeni işlevselliği müşterilerinin hizmetine sunmaya başladı.

Edinilen bilgilere göre Huawei'nin HarmonyOS 2.0'yle sunduğu özellikler; birbirlerine bağlanmış ürünlerle dolu bir ağ kurabilme, çamaşır makinelerini akıllı telefonlar üzerinden kontrol edebilme ve bir ocakta pişen yemeğin pişme zamanı tamamlandığında, akıllı telefon ya da akıllı saat üzerinden bilgilendirme. İşte bu üç özellik, Huawei'nin ekosistem oluşturma hayallerinin önemli adımlarının başlangıcı gibi görünüyor.

Kaynak: Webtekno