Mediavine WordPress Eklentisi tarafından Grow Social Pro'daki Hata

Mediavine WordPress Eklentisi tarafından Grow Social Pro'daki Hata

Grow by Mediavine WordPress eklentisinde, Yoast'ın belirli yapılandırılmış veri öğelerini vermemesine neden olan bir hata vardı. Bazı yemek tarifi sitelerinde bu sorun nedeniyle sıralama eksikliği yaşandı. Diğer siteler sıralamalarını korudu ancak Google zengin sonuçlar listesindeki resimleri kaybetti.

Bir WordPress eklentisi başka bir eklentiyle soruna neden olduğunda buna çakışma denir. Bu durumda olan buydu.

Grow Social Pro sosyal paylaşım eklentisi arasındaki bir çatışma, yapılandırılmış verilerde sorunlara neden olarak Google'ın karşılık gelen zengin sonuçları nasıl görüntülediğinde değişikliklere neden oldu.

MediaVine hızlı bir şekilde yanıt verdi ve sorunu çözdü.

Mediavine tarafından gönderilen bir e-postaya göre:

"WordPress Grow eklentimizi (eski adıyla Social Pug) çalıştırıyorsanız ve son birkaç gün içinde 2.12.1 veya 2.12.2 sürümüne güncellediyseniz, lütfen Grow eklentinizi en kısa sürede 2.12.3'e güncelleyin.

Sürüm 2.12.1, sitede WP Rocket ve Autoptimize gibi optimizasyon eklentileri de çalışırken bazı durumlarda CSS görüntüleme sorunlarına neden oldu.

WP Recipe Maker eklentisini de kullanan Grow kullanıcıları için, Grow sürümleri 2.12.1 ve 2.12.2, verilerin sayfaların başındaki Yoast aracılığıyla verilme biçimi nedeniyle zengin snippet'leri etkileme potansiyeline sahiptir.

2.12.3 sürümümüz bu sorunu düzeltir ve sitenizdeki bu olası çakışmayı mümkün olan en kısa sürede çözmek için en son sürüme güncellemeniz önemlidir. "

 

Böyle Bir Şey Nasıl Olur?

Her yazılım üreticisi, yazılımını halka yayınlamadan önce ideal olarak test etmelidir.

Bu, bazen tüm hatalar yakalanamayacağından, arada bir gerçekleşen bir şeydir. Örneğin, birkaç yıl önce kötü bir güncellemede yayınlanan bir Yoast SEO hatası vardı . Yoast hatası, kullanıcıların web sitelerinin sadece bir görüntüden oluşan binlerce ve binlerce ekstra web sayfası oluşturmasına neden oldu.

Benzer şekilde, Grow by Mediavine ürünlerini test etti ancak bu sorunu yakalamadı.

MediaVine Changelog ile Grow Social Pro

Bir değişiklik günlüğü, halkı bir yazılımda neyin değiştiği ve bu değişikliğin ne hakkında olduğu konusunda bilgilendirir. Yazılım yayınlama topluluğunda çok standart bir şey.

 

MediaVine'in web sitesinde değişiklik günlüğü için arama yaptım ve bulamadım. Ancak artık burada kullanıma sunulmuştur .

Bu harika. Açıkçası MediaVine sorumlu bir şirkettir ve kullanıcıların nelerin değiştiğini görebilmesi ve güncelleme hakkında bilinçli bir karar verebilmesi için bu değişiklik günlüğünü kullanıma sunmaları iyi bir yansımadır.

 

 

Grow Social Pro Changelog ekran görüntüsü

Bir değişiklik günlüğü, bir yazılım güncellemesinde nelerin değiştiğinin ayrıntılarını verir.

Güncellendi: Mediavine tarafından Genel Açıklama

Bu makaleyi yazarken bu konuyla ilgili herhangi bir kamuoyu açıklaması yoktu. Yalnızca gönderilen bir e-posta vardı.

 

Mediavine, bu makale yayınlandıktan sonra bir açıklama ve özür tweetledi:

 

Bu, birçok insan için büyük bir sorun olmuştur. Eklentilerini hızlı bir şekilde güncelleyerek ve bir kamuoyu açıklaması yaparak güvenilirliklerini kanıtladılar.

Grow WordPress Eklentisini Hemen Güncelleyin

Grow by Mediavine eklentisi yüklüyse, hemen 2.12.3 sürümüne güncelleyin.

 

 

kaynak : search engine journal