MetaDefender Cloud ile dosyalara online virüs taraması

Ayrıca MetaDefender; fotoğraf, video ve benzeri medya dosyalarını tarayabiliyor ve bunun yanında IP, URL ve Domain taraması yapabiliyor.

MetaDefender Cloud ile dosyalara online virüs taraması
MetaDefender Cloud ile dosyalara online virüs taraması

Piyasada bulunan ücretsiz online virüs tarama yapan sitelere kıyasla daha kesin ve iyi sonuçlar verebilen MetaDefender Cloud; yüklediğiniz dosyaları Microsoft, Kaspersky, McAfee ve AVG gibi popüler antivirüs servisleri dâhil 30’un üzerinde antivirüs motorundan geçirerek kapsamlı bir aramaya tabi tutuyor. Fakat MetaDefender’ın en büyük dezavantajı; tek seferde sadece tek bir dosya yükleyebilmeniz ve bu dosyanın boyutunun en fazla 140 MB olabilmesi.

MetaDefender Cloud’un bazı ücretsiz online virüs tarama sitelerinden bir diğer farklı yönü de 7Z ve exe formatında ki dosyaları da yükleyip tarayabilmeniz. Ayrıca MetaDefender; fotoğraf, video ve benzeri medya dosyalarını tarayabiliyor ve bunun yanında IP, URL ve Domain taraması yapabiliyor. Chrome için de bir uzantısı bulunan MetaDefender, uzantı sayesinde internet sitelerini ve indirmeleri otomatik olarak kullanıcılar için tarayabiliyor.

Kaynak: webtekno