P2 ile Uzaktan İşbirliğinizi Geliştirin

P2, WordPress.com'da dahili işbirliğini destekler - ve artık herkes için ücretsizdir.

P2 ile Uzaktan İşbirliğinizi Geliştirin

Uzaktan ve çevrimiçi olarak daha fazla işbirliği gerçekleştikçe - evet çalışın, ancak okul ve kişisel ilişkiler de giderek artarken - hepimiz çevrimiçi birlikte çalışmanın daha iyi yollarını arıyoruz. Normalde, öğretmenler öğrencilere bizzat ödev verir ve proje liderleri, bir sunum için meslektaşlarını bir konferans masası etrafında toplar. Birdenbire tüm bunlar e-posta, Slack, Zoom, Google dokümanları ve bir düzine başka araçta oluyor.

WordPress.com'da, 77 ülkeden 1.200'den fazla çalışanıyla tam olarak dağıtılmış bir şirket olarak 15 yılımız P2'ye güveniyor: hepsi bir arada bir ekip web sitesi, blog, veritabanı ve iletişim ve dosyaları tek bir erişilebilir yerde birleştiren sosyal ağ, aranabilir nokta.

WordPress.com, WooCommerce ve Tumblr'da çalışmaya güç verir. Ve bugün herkes için bir beta sürümü mevcut - yeni uzak çalışma ekibiniz, evde eğitim bölmeniz, coğrafi olarak dağınık arkadaşlarınız için. P2, grubunuza kimlik ve tutarlılık kazandıran yapıştırıcıdır. 

P2 nedir?

P2, ekibinizi veya kuruluşunuzu dağınık iletişimden ve silolu e-posta gelen kutularından uzaklaştırır. P2'nizin herhangi bir proje üzerinde birlikte çalışan herhangi bir üyesi, düzenli güncellemeler yayınlayabilir. Tartışmalar yorumlarla gerçekleşir, doğrudan ön sayfadan gönderilir ve gerçek zamanlı olarak güncellenir, böylece ekibiniz beyin fırtınası yapabilir, planlayabilir ve bir fikir birliğine varabilir. Fotoğraflar veya grafikler yükleyin, anket yapın, dosyalar ekleyin ve günlük aktivitelerinizden haber paylaşın. Dikkatlerini çekmek için ekip arkadaşlarınızı etiketleyin. P2 üyeleriniz güncellemeleri Web'de, e-posta yoluyla veya WordPress mobil uygulamalarında görebilir. 

Gizli işbirliği için P2'nizi gizli tutun. Veya bir topluluk oluşturmayı herkese açık hale getirin. Nasıl kullanacağınız ve kimin erişimi size kalmış. Ve insanlar gelip gittikçe, tüm konuşmalar ve dosyalar P2'de kalır ve kimsenin gelen kutusunda kaybolmaz.

P2'nin beta sürümü herkes için ücretsizdir ve ihtiyaç duyduğunuz kadar P2 sitesi oluşturabilirsiniz. (Premium versiyonlar çalışmaktadır.)  

 

P2'yi ne için kullanabilirim?

Automattic içinde, P2'yi aşağıdakiler için kullanıyoruz:

 • Ekiplerden ve liderlerden, herkesin yorum yoluyla soru sorabileceği şirket çapında blog gönderileri.
 • Takım arkadaşlarının bağlantı kurmasına yardımcı olmak için sanal "su soğutucular" - müzikten Doctor Who'ya ve uzun mesafeli koşuya kadar her şey için P2'ler vardır .
 • Proje planlama güncellemeleri.
 • Uzmanlığımızı daha geniş kitlelerimizle paylaşmak. Biz var bir P2 uzaktan çalışmayı yönetme konusunda rehberlik ve WooCommerce P2 kullanan küresel topluluk organize etmek.

P2, Zoom gibi canlı video veya Slack gibi canlı sohbet için eşzamansız bir arkadaş olarak çalışır. Canlı video ve sohbet için mükemmel bir ortak - gerçek zamanlı bir sohbet işi bitirdiğinde bu araçlara sahip olursunuz ve düşünme, tartışma ve anma kararları için P2.

P2'nizi nasıl kullanabilirsiniz?

 • Arkadaşlarınızla ve ailenizle bir gezi planlayın - bağlantıları, bilet dosyalarını ve seyahat ayrıntılarını paylaşın. ( Bu P2 ile ilgili bir örneğe bakın !).
 • Evde eğitim kaynaklarını paylaşmak ve sanal etkinlikler düzenlemek için okulunuz veya PTA için bir P2 oluşturun.
 • Spor takımınızın programlarını yönetin ve maçlardaki fotoğrafları paylaşın.
 • Öğrencilerinizle bir Soru-Cevap alanı ile çocukların ev ödevlerini uzaktan izlemelerine ve göndermelerine izin verin.

Daha fazlasını nasıl öğrenebilirim?

P2 iplerini öğrenmek için bu P2 demosunu ziyaret edin ! Aşağıdakileri nasıl yapabileceğinizi görmek için bir dizi örnek gönderiye ve yoruma göz atın:

 • Sohbetleri yayınlayın, okuyun, yorumlayın, beğenin ve takip edin. 
 • Dikkatlerini çekmek için bireylerden ve gruplardan @ -bahsedin. 
 • Video, ses, belge, anket ve daha fazlasını paylaşın.  
 • Ayrıntılı istatistiklere erişin ve bildirimler alın.

 

 

kaynak: search engine journal