Resmi bir Creative Commons WordPress Eklentisi, İçerik Atıflandırmayı Daha Kolay Hale Getiriyor

Resmi bir Creative Commons WordPress Eklentisi, İçerik Atıflandırmayı Daha Kolay Hale Getiriyor

Creative Commons, içeriği atamayı ve lisanslamayı kolaylaştıran bir WordPress eklentisi oluşturdu.

Basitçe 'Creative Commons' olarak adlandırılan eklenti, kuruluşun WPLicense adlı eski eklentisinin yükseltilmiş bir sürümüdür. Eski eklentinin WordPress'in 3.8.1 dışındaki sürümleriyle uyumlu olmadığı göz önüne alındığında, yeni ve / veya güncellenmiş bir eklentinin gecikmiş olduğunu söylemek doğru olur.

Eklenti, WordPress'in en son sürümü (5.2.2) ile uyumlu olacak şekilde güncellendiğinden, Gutenberg'in yeni blok düzenleyicisiyle uyumludur. Gönderileri, sayfaları, görüntüleri ve diğer medya türlerini lisanslamak için ayrılmış sekiz bloğa sahiptir.

Eklentinin sezgisel ayarları, kullanıcıların atıf metnini belirlemesinin yanı sıra arka plan ve metin renklerini özelleştirmesine olanak tanır. Lisans bilgilerini görüntülemeyi özellikle kolaylaştıran resimler için "tek tıklamayla ilişkilendirme" ile birlikte gelir.

Eklentinin eski sürümlerinden bazı özellikler, örneğin varsayılan bir lisans belirleme ve bunu altbilgide veya bir pencere öğesi olarak kullanma yeteneği gibi hala mevcuttur. Görünüm> Pencere Öğeleri'nde, CC Lisansı pencere öğesi, kenar çubuğu ve diğer tüm kullanılabilir alanlar gibi herhangi bir pencere öğesi alanına sürüklenebilir.

Kullanıcılar, sitenin tamamını lisanslama veya yalnızca gönderileri, sayfaları ve resimleri seçme seçeneğine sahip olacak. Aynı zamanda çoklu site uyumludur.

 

KAYNAK: SEJ