WordPress 5.3 Geçerli HTML'ye Yaklaşıyor

WordPress 5.3 Geçerli HTML'ye Yaklaşıyor

WordPress, sürüm 5.3'ün standartlarla uyumlu HTML'ye daha yakın olacak gelişmiş kodlama kullanacağını duyurdu. SEO için geçerli bir HTML’nin önemli görülmesinin iyi nedenleri vardır. WordPress HTML% 100 geçerli olmayacak olsa da, bu güncelleme doğru yönde atılmış bir adımdır.

Çıkış tarihi geçici olarak 12 Kasım 2019 olarak planlandı. Çoğu kişi için bu çok az ve çok geç görünebilir. Bununla birlikte, WordPress tartışmasız şu anda en önemli içerik yönetim sistemidir. Bu, bir web sitesi için geçerli HTML elde etmenin artık web üzerindeki pek çok site için daha yakın olduğu anlamına gelir.

WordPress 5.3 Tür Öznitelik Sorununu Düzeltiyor

İyileştirme, komut dosyası ve stil etiketlerinin nasıl kodlandığına odaklanmıştır. HTML5'ten önce, tarayıcılara komut dosyasının veya stilin metin olduğunu söylemek için "type" özniteliğinin kullanılması zorunluydu.

HTML5, "tür" özelliği ihtiyacını ortadan kaldırdı. Değişiklik, "type" özelliğini kullanmaya devam eden HTML5 sitelerinin geçersiz HTML olarak görüntülenmesine neden oldu.

Farklı Doğrulama Mesajları Seviyeleri

Farklı seviyelerde doğrulama mesajları vardır. Nispeten küçük kabul edilen uyarılar ve daha önemli olan hatalar var.

Bu kodlama hatası, bir doğrulama uyarısına neden oldu, ancak bir hata mesajını tetiklemedi. Belki de zararsız bir gözetim olarak görüldüğü için geçersiz kod WordPress'te mevcut olmaya devam etti.

Resmi WordPress Duyurusu

Resmi WordPress duyurusu, 5.3 sürümünde nelerin değiştiğini şu şekilde açıklıyor:

"HTML5'te,  type öznitelik