WordPress 5.5 - Kolay Genel Bakış

WordPress 5.5 - Kolay Genel Bakış

WordPress 5.5 indir artık çıktı. Bu büyük bir güncelleme.

 

Yavaş yüklenme

WordPress'teki belki de en heyecan verici değişiklik, yerel tembel yüklemenin eklenmesidir. Yerel, özelliğin yerleşik olduğu anlamına gelir.

Geç yükleme, sitenizin daha hızlı performans göstermesini sağlar.

Bu özelliği harika yapan şey, hiçbir şey yapmanıza gerek olmamasıdır. Kendini ayarlar ve siteniz daha hızlıdır.

Geç yükleme, ekranda olmayan veya gerekli olmayan resimlerin ve videoların indirilmesini ertelemek için kullanılan bir yöntemdir.

Bu, bir web sayfasının diğer her şeyin bir site ziyaretçisi tarafından daha hızlı kullanılabileceği anlamına gelir. Nedeni, tarayıcının her şeyin indirilmesini beklemesine gerek olmamasıdır.

Bir site ziyaretçisi sayfayı aşağı kaydırdıkça, ziyaretçinin ihtiyacı olduğunda resimler ve videolar indirilir.

Hızlı yüklenen web sayfaları , daha fazla reklam geliri ve daha fazla satışla ilişkilendirilir.

 

Tema ve Eklenti Otomatik Güncelleme

WordPress, tüm temaları ve eklentileri otomatik olarak güncelleyecek bir özellik sunuyor.

Bu önemli bir özelliktir çünkü bilgisayar korsanlığı saldırılarını önlemek için bazı güncellemeler kritik önem taşır.

Bilgisayar korsanları, çoğu zaman güncel olmayan eklentiler ve temalar nedeniyle bir siteyi ele geçirebilirler.

Bu yeni özellik, bu tür olayların olmasını engelleyecektir. Bu, bir sitenin bilgisayar korsanlarından uzak tutulmasına yardımcı olacaktır.

Otomatik güncelleme, çok fazla değişmeyen ve çok fazla eklenti kullanmayan siteler için kullanışlıdır.

Bir eklenti güncellemesinin istenmeyen sorunları ortaya çıkarabileceği uç durumlar vardır. Bu nedenle, bazı yayıncılar hangi eklentilerin ne zaman güncelleneceğini manuel olarak seçmeyi tercih eder.

Bazen kritik yamalar için eklentileri manuel olarak güncellemek ve özellik yükseltme güncellemelerini seçmeden önce daha uzun süre beklemek daha güvenlidir.

WordPress teması ve eklenti otomatik güncellemesi varsayılan olarak kapalıdır. Bu özellikten yararlanmak için yayıncıların bunu etkinleştirmesi gerekir.

 

Artık Desteklenmeyen Eski Tarayıcılar

Internet Explorer 6'dan 9'a kadar olan destek WordPress 5.5'e bırakılacaktır. Bunun yararı daha az kod ve muhtemelen daha yalın ve daha hızlı performans gösteren bir web sitesidir.

 

Eski CSS Stilleri Kaldırıldı

WordPress , IE 6-8'e özgü CSS stil kodunu WordPress 5.5'ten kaldırdı .

Web'deki çoğu kullanıcı bu eski tarayıcıları kullanmaz. Sitelerimde, IE 6 - 8'e sahip çoğu ziyaretçi, bu tarayıcıları kullanıyormuş gibi davranan kötü niyetli botlar olma eğilimindedir.

Gerçek site ziyaretçileri, eski tarayıcıları kullanma eğiliminde değildir. Bu, stil sayfasını biraz daha küçültecek ve dolayısıyla indirmesi daha hızlı hale getirecek hoş bir değişikliktir.

 

Eski Tarayıcılar için Duvar Düzeni Desteği Kaldırıldı

İkinci kullanımdan kaldırma, WordPress'in duvar düzeni kitaplığı ile ilgilidir. Bu olacak IE 8 ve 9 için açılan destek .

Eski tarayıcıları desteklemeye devam etmek isteyen kullanıcılar, eski tarayıcıları desteklemeye devam etmek için bu değişikliğe gereken önemi vermeli ve uygun kod değişikliklerini yapmalıdır.

 

Paket servisi

WordPress 5.5, sitenin daha hızlı performans göstermesini sağlayacak ve WordPress yayıncılarının hedeflerine daha iyi ulaşmalarına yardımcı olacak pek çok yararlı özellik sunan büyük bir güncellemedir.

Yayıncılar, durumlarına uygunsa, otomatik güncelleme özelliğini etkinleştirmeyi düşünebilirler.

 

 

Kaynak: Search Engine Journal