WordPress Web Siteleri İçin Yerel SEO

Yerel işletme web siteniz için WordPress kullanmayı mı düşünüyorsunuz? Öyleyse, köşe yazarı Marcus Miller'ın bu popüler CMS ile yerel SEO'nun nasıl yapılacağına dair kullanışlı kılavuzuna bakın.

WordPress Web Siteleri İçin Yerel SEO

Küçük veya yerel bir işletme işletiyorsanız, sitenizin WordPress'te kurulu olma ihtimali yüksektir.

Aslında, BuiltWith.com'dan alınan istatistikler,  WordPress'in tüm internetin yaklaşık yüzde 50'sine güç verdiğini gösterir. Kesin rakamlar değişiyor, diğer istatistikler WordPress'in yeni aktif sitelerin yüzde 22'sini veya CMS'nin bilindiği sitelerin yüzde 58,9'unu güçlendirdiğini gösteriyor .

Nasıl bakarsanız bakın, pek çok WordPress web sitesi var.

WordPress sadece yemek blogları ve yerel işletmeler için kullanılmıyor - markalar ve büyük web siteleri platformu kullanıyor.

 

Neden WordPress?

Bunun için iyi bir sebep var. WordPress gerçekten esnek bir platformdur. Sayısız eklenti, işlevselliğin kolay genişletilmesine izin verir ve bir tema dünyası, işletmenizin tarzına uyacak şekilde kolay görsel özelleştirmeye izin verir.

En önemlisi, WordPress'in kullanımı kolaydır. Birkaç yıl önce, Joomla ve Drupal'ın büyük bir savunucusuydum ve bu CMS'leri Bowler Hat'taki çoğu web sitesi tasarım / geliştirme projesi için kullandık. Ancak, müşterilerimizden bu platformlara karşı çok fazla direnç gördük. İnsanlar bu sistemlerin çalışma şeklini anlayamadı ve bu da web sitelerinin göz ardı edilmesine yol açtı.

Ancak WordPress, çok daha kısa bir öğrenme eğrisi ve çok daha az müşteri desteği (ampul anı) sundu. Kullanılabilirlik burada çok önemlidir. Web sitenizin CMS'sinde rahat değilseniz, o zaman onu kullanmazsınız. El değmeden bırakılan bir site, yakında olması gereken güçlü dijital satış görevlisi yerine bir zayıflık haline gelebilir.

Daha da iyisi, WordPress, raftaki sağlam bir SEO platformudur. Sadece çok doğru yapıyor. Ve WordPress Web'in büyük bir kısmını güçlendirirken, arama motorlarının WordPress sitelerindeki içeriği taramasını ve dizine eklemesini sağlama sorumluluğunun Google'da olduğunu söyleyebilirsiniz.

Bu yazının geri kalanı, WordPress'in yerel işletmeler için bir SEO platformu olarak uygunluğuna, karşılaşabileceğiniz yaygın sorunlara ve CMS'niz olarak WordPress ile yerel işletmeniz için sonuçları gerçekten ince ayar yapmak ve güçlendirmek için neler yapabileceğinizi inceleyecektir.

SEO Platformu Olarak WordPress

WordPress, kullanıma hazır sağlam bir SEO platformu sağlar. Yine de işletmeniz için kullandığınız WordPress, varsayılan WordPress kurulumundan muhtemelen çok farklı görünüyor.

Siteniz geliştirildiğinde, işlevselliği büyük olasılıkla bir dizi eklenti ve seçtiğiniz tema ile genişletilmiştir. İçerik de eklenecek ve ideal olarak mantıklı, hiyerarşik bir şekilde kategorize edilmiş olacaktır.

CMS'nin, temanın, eklentilerin ve içeriğin bu katmanlaması çok sayıda ek zayıf içerik oluşturabilir, bu nedenle buradaki amacımız kullanıcılar için olmaması gereken her şeyi filtrelemek ve arama motorunun bunun göz ardı edilmesi gerektiğini bilmesini sağlamaktır.

WordPress Taksonomileri

"Taksonomi", kulağınızı akıllıca çıkaran kelimelerden biridir. Aynı zamanda göz korkutucu da olabilir. Gerçekte, yine de, bu basitçe şeyleri bir arada gruplama yollarıyla ilgili olan oldukça basit bir kavramdır. Bunun bariz bir örneği, Hayvanların doğası gereği bir taksonomi olmasıdır.

Bir sınıflandırma içindeki gruplamalar terimler olarak bilinir, bu nedenle "kuşlar", "kediler" ve "köpekler", "hayvanlar" sınıflandırması altındaki terimler olacaktır.

  • Hayvanlar> Kuşlar
  • Hayvanlar> Kediler
  • Hayvanlar> Köpekler

WordPress'te varsayılan gruplamalarımız (taksonomiler):

  • Kategori
  • Bağlantı Kategorisi
  • Yazı Formatı
  • Gönderi Etiketi

Bazı sınıflandırmalar bir hiyerarşiyi destekler; yani bir gruplama, alt gruplamaları destekleyebilir. Varsayılan olarak, yalnızca kategori hiyerarşiktir, ancak hiyerarşik özel sınıflandırmalar oluşturabiliriz. (Yani, alt gruplamaları destekleyen özel gruplar oluşturabiliriz.)

  • Kategori> Alt Kategori> Alt Alt Kategori
  • Hayvanlar> Köpekler> Collies> Bearded Collies

Köpek örneği teknik olarak doğru değil, ancak bunun gerçekten sadece gruplar ve alt gruplar olduğu noktasını göstermeye yardımcı oluyor - bundan daha karmaşık bir şey değil.

Hala benimle? Bunu toplantılarda konuştum ve insanların ilgisini çekip çocuklarını ya da akşam yemeğinde ne yiyeceklerini düşünmeye başladıkları anki sırlı bakışlara şahit oldum.

Bunu anlamak önemlidir, çünkü SEO'nuzu tema tabanlı bir WordPress sitesinde mahvedecek bir şey varsa, siteyi işinize uyacak şekilde özelleştirirken oluşturulan anlamsız sınıflandırmalar alanıdır.

Genel olarak, Google bu sayfaları filtrelemek konusunda oldukça iyi bir iş çıkaracaktır; ancak, arama motoruna her zaman yardımcı olabiliriz ve tarama bütçesinin ve endekslemenin, aramada potansiyel müşterilerinize ve müşterilerinize gerçekten sunmak istediğiniz gerçek sayfalara odaklanmasını sağlayabiliriz.

Tekrar tekrar ortaya çıktığını gördüğümüz sorunlardan biri, kaydırıcılar ve diğer içerikler için geçerli açılış sayfaları ile aynı anahtar kelimelere sahip sınıflandırma sayfalarıdır. Kanonik URL'lerin olmaması ve ana sayfaların bazı URL tabanlı kopyalanması gibi birkaç yaygın sorunu da eklediğinizde arama motorunu karıştırıp sonuçları etkilemeye başlayabiliriz.

Küçük işletme web sitelerinin genellikle yetki konusunda çok az gücü vardır, bu nedenle sınıflandırmalarınızı kilitlemek ve burada ayrıntılı olarak açıklanan diğer temel optimizasyon kutularını işaretlemek, eşitliğin, CMS tarafından oluşturulan ve potansiyele çok az değer sunan sayfalardan ziyade olması gereken yere odaklanmasını sağlar. müşteri.

Yerel İşletmeniz İçin WordPress'i Optimize Etme

Sınıflandırma uyarısı ile birlikte, yerel bir işletme için bir WordPress sitesini aslında nasıl optimize ettiğimize bir göz atalım. Kendi ihtiyaçlarınızdan öğrenebileceğiniz ve bunlara uyarlayabileceğiniz sağlam, gerçek dünya örneği sağlamak için burada bazı varsayımlar yapmamız gerekecek, bu nedenle bazı ortak eklentiler ve bir tema yükleyeceğiz. Ayrıca, çok konumlu işletmeler için dikkat edilmesi gereken noktalara ve özellikle sayfa içi en iyi yerel SEO uygulamalarının nasıl uygulanacağına da bir göz atacağız.

WordPress SEO Eklentisi

Her birinin kendi artıları ve eksileri olan çeşitli farklı SEO eklentileri var. Aslında kaşı şunu. Bilgili SEO'ların ve site sahiplerinin bir WordPress sitesini optimize etmek için kullandığı gerçekten tek bir eklenti var ve bu da Yoast'ın WordPress SEO eklentisidir .

WordPress SEO eklentisi, WordPress sitenizi optimize etmek için ihtiyacınız olan tüm işlevleri sağlar ve Haberler, Video ve Yerel SEO modülleri ile genişletilebilir. WordPress SEO eklentisi, premium sürümde birkaç ek özellik (yönlendirmeler ve geliştirilmiş anahtar kelime hedefleme seçenekleri) ile hem ücretsiz hem de premium sürümde gelir.

Her zaman müşterilerimize premium eklenti ile gitmelerini öneririm - neredeyse Yoast'a ve buna yapılan çalışmalara ek özellikler kadar saygı duymadan. Her iki durumda da, bu WordPress SEO eklentisi mahsulünün kremasıdır.

WordPress Sitenizi WordPress SEO Eklentisiyle Optimize Etme

WordPress SEO Eklentisini yükledikten sonra, yerel işletmeler için bir WordPress sitesini optimize ederken attığımız ana adımlar aşağıdadır.

 

 

Kaynak : search engine journal