Yoast SEO WordPress Eklentisine En İyi 7 Alternatif

Yoast SEO WordPress Eklentisine En İyi 7 Alternatif

Yoast'a ek olarak WordPress SEO eklentileri için birkaç harika alternatif var. Seçeneklerinizi görmek için bu listeye göz atın.

Kendinizi bir blog yazarı, girişimci, küçük işletme sahibi veya çevrimiçi varlığı olan biri olarak görüyorsanız, umarız SEO hakkında bir iki şey biliyorsunuzdur .

Neyse ki, WordPress gibi platformlar , web sitenizin başarılı olması için kodlama veya arama motoru optimizasyonu konusunda çok bilgili olmanıza gerek kalmadan web sitesi değişiklikleri yapmanıza izin veren eklentiler sağlar.

Yoast SEO , en popüler SEO eklentilerinden biridir; hem ücretsiz hem de premium (ücretli) seçeneği vardır. Kullanıcı dostudur ve bu yazı itibariyle 5 milyondan fazla web sitesine yüklenmiştir.

Bununla birlikte, WordPress SEO eklentileri için Yoast'a ek olarak başka harika seçenekler de var - çevrimiçi olarak yeterince ilgi görmüyorlar.

Bunu değiştirmek için buradayız.

Yoast SEO'ya en iyi yedi alternatifin aşağıdaki listesine göz atın.

1. Sıra Matematiği

"SEO'nun İsviçre çakısı" olarak bilinen Rank Math, web sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü iyileştirmek için tonlarca yararlı özellikle tasarlanmış bir WordPress eklentisidir.

Kullanıcı dostu tasarımı ve Rank Math'ı uygulamayı ve sitenizi optimize etmeyi kolaylaştıran kullanımı kolay kurulum sihirbazı ile birlikte size tonlarca zaman kazandıracak akıllı bir otomasyon özelliğine sahiptir.

Yayınlarınızı yalnızca bir özellik anahtar kelimesi için optimize etmenize izin veren Yoast'ın aksine, Rank Math, gönderi başına 5 anahtar kelimeye kadar seçmenize izin verir.

Web sitenizde eksiksiz bir SEO denetimi gerçekleştirme yeteneğine sahiptir ve hatta yerel SEO'yu hedeflemek için belirli özelliklere sahiptir, bu nedenle sitenizin diğerlerinden farklı olması garanti edilir.

Henüz görmediyseniz, Rank Math kesinlikle denemeye değer!

2. SEOPress

SEOPress, WordPress için hepsi bir arada, beyaz etiketli bir SEO eklentisidir ve web sitenizin kısa sürede SERP'lerde öne çıkmasına yardımcı olur.

SEOPress şu şekilde çalışır:

  • Sosyal ağ paylaşımınızı iyileştirmek.
  • İçeriğinizi sınırsız anahtar kelime ile analiz etmek.
  • Başlıklarınızı, snippet'lerinizi ve meta açıklamalarınızı yönetme.
  • Site haritanızı Google ile paylaşmak, böylece herhangi bir değişikliği hızlı bir şekilde tanıyabilir ve SEO'nuzu artırmak için bunları dizine ekleyebilir.

WordPress kullanıcıları tarafından 4,9 / 5 olarak derecelendirilmiştir ve nedenini görmek kolaydır.

3.  Hepsi Bir Arada SEO Paketi

Hepsi Bir Arada SEO Paketi 2007'de oluşturuldu ve o zamandan beri büyük bir takipçi kitlesi oluşturdu. WordPress'te en çok indirilen eklentilerden biridir.

Birden çok sayfalı eklentileri (Yoast gibi) kafa karıştırıcı ve zaman alıcı bulanların tercih ettiği tek bir sayfada tüm ayarlarına sahiptir.

Ayarlar özelliklere göre bölünmüştür, bu nedenle sitenizin ana sayfası, başlığı, ekranı vb. Üzerinde çalışmak istiyorsanız nereye tıklayacağınızı bilmek kolaydır.

XML site haritası, dosya düzenleyici, performans yöneticisi ve SEO verilerini içe ve dışa aktarma yeteneği ile birlikte gelir.

Genel olarak Yoast'a harika bir alternatif.

4. SEOPressor

SEOPressor, 23 milyondan fazla WordPress web sitesine güç sağlar ve nedenini görmek kolaydır.

Gösterge tabloları, tüm SEO verilerinizi tek bir yerde net bir şekilde sunar, böylece herhangi bir hatayı tanımlamak ve düzeltmek hızlı ve kolaydır.

Üç anahtar kelimeye kadar optimize etmenize izin veriyorlar ve yeni tasarlanmış algoritmaları, 3 milyar satırlık verinin analizine dayanarak formüle edildi, böylece sitenizi neredeyse Google'ın kendisi kadar tarar.

Ne yazık ki, ücretsiz bir sürümleri yok, ancak ücretli seçenekleri ayda yalnızca 9 dolardan başlıyor, bu nedenle çoğu işletme için uygun.

5. SEO Çerçevesi

SEO Framework, AI tarafından yönlendirildiği için kendisini diğer WordPress SEO eklentilerinden ayrı kılar ve bu nedenle, web sitenizin diğer eklentileri kullanıyorsanız manuel olarak yapmanız gereken birçok unsurunu otomatik olarak analiz eder ve optimize eder.

Önceden yapılandırılmış olarak gelir, ancak ihtiyaçlarınızı karşılamak için ayarları değiştirme seçeneğiniz vardır ve içine yerleştirilen zeka, web sitenizin sayfalarını hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan optimize eder (istemiyorsanız).

Google tarafından tanınması kesin olan sayfa başlıklarını ve açıklamaları otomatik olarak oluşturur.

Ek olarak, markasız olduğundan web sitenizin hiçbir yerinde "SEO Çerçevesi" kelimelerini görmezsiniz.

Ücretsiz sürüm, Incognito gibi bazı uzantıları dahil etmenize olanak tanır , ancak birden fazla siteyi bağlamak, API erişimine sahip olmak veya Yerel SEO gibi premium uzantılara sahip olmak istiyorsanız, premium veya kurumsal planlarına yükseltmeniz gerekir.

6. Premium SEO Paketi

Premium SEO Pack, "WordPress için en iyi SEO eklentisi" olmakla övünür, ancak şimdiye kadar umarım birçok "en iyi" eklenti olduğunu anlamışsınızdır.

Bununla birlikte, Premium SEO Pack'in birçok harika özelliği var ve web sitenizi optimize etmek istiyorsanız kesinlikle kontrol etmeniz gereken bir şey.

Diğerleri gibi, hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri vardır ve doğal olarak ücretli seçenekler daha fazla özellikle birlikte gelir.

Ücretsiz sürüm, ücretli olanların sahip olduğu teknik destekle birlikte gelmese de, benzersiz bir özellik içerir: toplu optimizasyon.

Toplu optimizasyon modülü, meta başlıklarınızı, açıklamalarınızı ve anahtar kelimelerinizi de optimize etmenin yanı sıra tüm yayınlarınızı ve sayfalarınızı tek seferde optimize etmenize olanak tanır.

Bu özellik, onu diğer eklenti seçeneklerinden kesinlikle ayırır ve toplu optimizasyonun size zaman ve paradan nasıl tasarruf sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitelerine göz atmaya değer.

7. WP Meta SEO

WP Meta SEO, SEO hakkında çok az bilgisi olan veya hiç bilgisi olmayan kişiler için tasarlanmış bir eklentidir.

Kaç blog yazarının ve işletme sahibinin SEO'nun ne olduğunu ve web sitelerini nasıl etkilediğini anlamadığına şaşıracaksınız , ancak neyse ki bu gibi eklentiler bilgi boşluğunu kapatmayı kolaylaştırıyor.

Bu eklentinin indirildikten sonra yaptığı ilk şey, şu anda web sitenizde bulunan tüm önemli SEO sorunlarını listelemektir.

Her sorunun üzerine fareyi getirebilirsiniz ve size sorunun ne olduğu ve nasıl düzeltebileceğinizle ilgili temel bir açıklama sağlar; bundan daha kolay olamaz!

Hayatınızı daha da kolaylaştırmak istiyorsanız, içeriğinizi, açıklamalarınızı ve odak anahtar kelimelerinizi daha ayrıntılı analiz etmek için WP'yi Google Analytics'e bağlayabilirsiniz.

Bu eklenti yeni başlayanlar için harika olsa da, deneyimli bir SEO uzmanını bile etkilemek için yeterli özelliğe sahiptir ve en üst nokta için diğer eklentilerle rekabet etmekte hiçbir sorun yaşamaz.

 

KAYNAK: SEJ